BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prancūziški pyragai

Skirtingai nuo amerikoniškų, juose nėra obuolių ir jų nereikia dėti tarp kojų. Atradau du.

Vienas – quiche. Pilies kepyklėlėje jis žinomas kaip daržovių pyragas su kumpiu. Skanesnio quiche Vilniuje niekas nedaro. Tiesą sakant, ir šiaip niekas nedaro. Nebent Cozy. Bet ten quiche lorrain. Jis truputį kitoks. Labiau apie sūrį nei apie daržoves. Kepyklėlėje į tą pyragą dar deda svogūnų laiškų, juodų alyvuogių ir dar galai žino ko.

Quiche – kaip picos. Receptų daug. Lorraine skaitosi klasikinis. Bet galima improvizuoti. Aš mėgstu su daržovėmis. Dedu cukinijų, paprikos ir pievagrybių. Jei tingisi daryti tešlą pačiam, galima pirkti. Tiesa, nesluoksniuotos tešlos paprastai nerandu. Jei vis tiek tingiu, darau su sluoksniuota. Bet taip skaniai kaip kepyklėlėje tada nesigauna. Tuo tarpu amerikonai parduotuvėse turi ne tik tinkamos, bet net suformuotos į dubenėlius tešlos. Ir viską daro taip.

Kitas mano atradimas – porų tortas. Jo šiandien ragavau Les Amis. Jis truputį labiau lietuviškas. Įdaras man priminė geriausią cepelinų dalį – padažą su spirgučiais. Porai, kumpis ir sūrumas. Be to, porų tortas – sluoksniuotas. Mmmagnifique.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

 1. captain karton:

  po ilgo laukimo - irasas! ir koks funkcionlaus, su linkais apie tema. taip, tie kishai skanus; o dar reikia pamineti kad jau simtas metu kaip ju galima tonomis nusipirkti kiekvienoje IKI kulinarijoje. tiesa, apie pastarosios kokybe reiketu matyt atskiro blog'o… (giggle)

  keep posting, or else.

 2. aval:

  puikūs

 3. captain karton:

  uzsuk i prancuzo restorana Les Amis netoli Blusynes - rekomenduoju poru torta! panasus i kisha, tik kazkaip dar geresnis! :)

Rašyti komentarą